حمله به فرودگاه بغداد: سردار ایران قاسم سلیمانی در اثر حمله آمریکا کشته شد

شهادت سردار قاسم سلیمانی

قاسم سلیمانی

قاسم سلیمانی

به گفته تلویزیون دولتی عراق و سه مقام ارشد در بغداد ، سردار قدرتمند ایران قاسم سلیمانی در ساعات اولیه جمعه در یک حمله هواپیمای بدون سرنشین یا راکتی در پایتخت عراق شهید شد.

این ترور به یک افزایش فوق العاده در یک جنگ سرد بین تهران و واشنگتن منجر می شود ، که توسط سلیمانی – که یکی از تأثیرگذارترین چهره های خاورمیانه برای بیش از یک دهه است ، عمدتاً از طرف ایران هدایت شده است.

معاون معتبر واحدهای بسیج مردمی (PMU) در عراق همچنین معتقد است که مرده است ، ابو مهدی المهندس ، متحد نزدیک سلیمانی و یکی از افراد  اصلی حراست ایران در عراق است.


اما مرگ ظاهرا ژنرال ایرانی وزن بیشتری دارد. وی دومین فرد قدرتمند در ایران ، بعداز رهبر معظم انقلاب ، آیت الله علی خامنه ای است و از طریق ترکیبی از عملیات امنیتی و اجبار دیپلماتیک ، مسئولیت اجرای ایران در منطقه را بر عهده دارد.

قاسم سلیمانی

دو مقام ارشد در PMU تأیید كردند كه سلیمانی ترور شده است. نه بلافاصله آمریکا را مقصر دانست. با این حال ، دولت ترامپ در پاسخ به حملات هوایی ایالات متحده به مواضع خود در روزهای قبل قول داد كه تلافی كند علیه طوفان سفارت آمریكا در بغداد در روز سال نو ، كه به رهبری نزدیكان ایرانی به رهبری بود.

این تشدید اعتصابات هر دو طرف به دنبال انجام حملات تات برای هر دو طرف بود ، که از اواخر سال 2006 شخصیت های اصلی عراق بودند. سلیمانی تقریباً در تمام کارهایی که ایران انجام می داد ، محوری بوده و از طرف مقامات ارشد باراک اوباما نزدیک به آن قلمداد می شد. دست نخورده

ساعت ها بعد از محاصره دو روزه سفارت ایالات متحده در بغداد توسط جمعی از شبه نظامیان PMF و حامیان آنها ، در یک لحظه به ویژه خطرناک است.

#قاسم سلیمانیاین محاصره به دنبال حملات هوایی ایالات متحده به اردوگاههایی انجام شد که توسط یک شبه نظامی وابسته به PMF به خصوص با تهران هماهنگ بودند ، که به نوبه خود تلافی برای قتل آن شبه نظامیان یک پیمانکار آمریکایی در حمله به پایگاه ارتش عراق روز جمعه بود.

ایالات متحده 750 نیروی هوابرد را به کویت به عنوان یک نیروی واکنش سریع در دسترس برای استفاده در عراق مستقر کرده است و مقامات گفته اند که حداکثر 3000 نیرو را می توان در روزهای آینده ارسال کرد. وزیر دفاع ، مارك اسپر ، روز پنجشنبه گفت كه انتظار می رود حملات شبه نظامی بیشتری انجام شود و ایالات متحده حق دارد از اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از این اقدامات جلوگیری كند.
Esper گفت: “نشانه هایی در آنجا وجود دارد که ممکن است آنها برنامه ریزی کنند حملات اضافی.” وی افزود: “اگر ما از حملات حرف بزنیم ، اقدامات پیشگیرانه ای را برای محافظت از نیروهای آمریکایی ، محافظت از زندگی آمریکایی ها نیز انجام خواهیم داد. بازی تغییر کرده است. “

    دیدگاهتان را بنویسید

    منو اصلی